Paula Pareto kończy swoją misję judo i przechodzi na sportową emeryturę

Z siódmym miejscem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i wieloma wyzwaniami na przyszłość, argentyńska mistrzyni olimpijska z 2016 r. Paula Pareto kończy swoją wyczynową karierę w judo. W Tokio wygrała swój pierwszy pojedynek, ale potem przegrała z Funą Tonaki i Catariną Costą szansę na kolejną walkę o medale.

Pareto była pierwszą argentyńską mistrzynią olimpijską w sporcie indywidualnym. Paula Pareto ma teraz 35 lat, na co dzień jest lekarzem medycyny, i ogłosiła zakończenie swojej kariery „w ciszy i spokoju”. Brązowa medalistka olimpijska w Pekinie w 2008 roku, a także mistrzyni świata z roku 2015 oraz srebrna (2014) i brązowa (2018) medalistka mistrzostw świata, nazywa to ważnym dniem.

Pareto cieszyła się swoimi ostatnimi miesiącami w judo po kryzysie koronowym, pomimo wszystkich wyzwań, które przecież tak dobrze zna. W dyskusji w IJF powiedziała: „Nie mogę narzekać. Wszyscy chcieliśmy wrócić do rywalizacji, a rygory sanitarne to cena, którą musimy zapłacić. Wydaje mi się, że wszystko idzie dobrze i wszyscy przestrzegamy nałożonych restrykcji, ponieważ odpowiada to aktualnym potrzebom. Mówię to jako lekarz, a nie jako judoczka.”

„Bardzo miło było znów zobaczyć moich kolegów, zwłaszcza tych, którzy byli chorzy. Uprawiamy bardzo trudny sport i żyjemy w najtrudniejszym okresie; to wszystko łączy się z wielkim wysiłkiem. Z tego powodu rywalizacja jest naszą nagrodą, a wszelkie wymogi bezpieczeństwa są niezbędne, ponieważ pozwalają nam wykonywać naszą pracę”.

Pareto po powrocie na matę w zeszłym roku przegrała w finale w Budapeszcie z późniejszą mistrzynią olimpijską, jej następczynią z Kosowa Distrią Krasniqi. Również na IJF Masters w styczniu walczyła z najlepszymi zawodniczkami, takimi jak Munkhbat i Tonaki. W swojej karierze większość pojedynków stoczyła jednak z rywalkami z Ameryki Południowej, takimi jak Dayaris Mestre Alvarez, Sarah Menezes, Edna Carillo, Nathalia Brigida i Luz Alvarez. Przez długi czas triumfowała na matach i była drugą po Sarze Menezes zawodniczką z Ameryki Południowej, która zdobyła mistrzostwo olimpijskie. Teraz, kiedy jej misja została zakończona, może sobie wytyczyć nowe cele.


źródło:
https://judoinside.com/news/4758/Paula_Pareto_completes_her_judo_mission_and_retires

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *