Teddy Riner i Shohei Ono ponownie opuszczą mistrzostwa świata


Fani judo, którzy mieli nadzieję ujrzeć dwóch wielkich mistrzów Teddy’ego Rinera I Shohei Ono na mistrzostwach świata w Taszkiencie niestety będą rozczarowani. Obaj z powodu kontuzji ostatecznie nie staną na matach w stolicy Uzbekistanu.

Teddy Riner w swoich mediach społecznościowych poinformował, że nie weźmie udziału w październikowych mistrzostwach świata w Taszkencie. Dziesięciokrotny mistrz globu i czterokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich pod końca sierpnia doznał kontuzji kostki i w dalszym ciągu się z nią zmaga. Zastąpi go w kategorii +100kg Joseph Terhec.

Teddy Riner od 2007 roku startował w dziesięciu edycjach mistrzostwach świata, gdzie zdobył dziesięć tytułów mistrzowskich. W 2010 roku startował zarówno w indywidualnych jak i mistrzostwach Ope, ale ostatecznie przegrał finał z Daiki Kamikawa. Riner nie startował jednak na mistrzostwach świata od 2017 roku, kiedy to ostatnio zdobył tytuł mistrza świata w Marakeszu (waga open). Od tego czasu opuścił mistrzostwa świata w Baku (2018), Tokio (2019), Budapeszcie (2021) i wkrótce w Taszkencie.

Shohei Ono to kolejny wielki mistrz, który w dzisiejszych czasach rzadko bierze udział w zawodach. Niestety jego również zabraknie w Taszkencie. Ono leczył się po kontuzji, której doznał podczas rywalizacji wewnątrz Japonii co spowodowało, że pominął zawody kwalifikacyjne, więc reprezentantem Japonii w Taszkiencie w kategorii do 73 kg będzie Soichi Hashimoto.
Ono nie startował w żadnych międzynarodowych imprezach od Igrzysk Olimpijskich w Tokio.