Nowy cykl olimpijski, nowe przepisy w judo

Judo to sport dynamiczny, w którym często obserwuje się nowe sytuacje na treningach i podczas rywalizacji. Ponieważ nowy cykl olimpijski ma się rozpocząć wraz z kwalifikacjami olimpijskimi do Igrzysk w Paryżu w 2024 r, które rozpoczną się w maju 2022 r., IJF modyfikuje zasady sędziowania, aby odzwierciedlić potrzeby rozwojowe naszego sportu.

W związku z pandemią cykl olimpijski w Paryżu będzie trwał tylko trzy lata, dlatego zasady sędziowania zostaną dostosowane do podkreślenia najważniejszych walorów judo.

Vladimir Barta, główny dyrektor sportowy IJF, powiedział: „Otrzymaliśmy propozycje i zalecenia od krajowych federacji dotyczące poprawek i zmian w przepisach. IJF intensywnie pracuje nad unowocześnieniem reguł naszego ukochanego sportu.Te nowe zasady wejdą w życie od samego początku 2022 r., i będą obowiązywać do 2024 r.”

Naczelną regułą jest ochrona zdrowia sportowców, a jednocześnie takie eksponowanie judo, aby było bardziej dynamiczne, bardziej atrakcyjne dla publiczności i mediów.
W obszernym filmie przygotowanym przez IJF, Neil Adams, medalista olimpijski, mistrz świata, a dziś inspektor sędziowski IJF, szczegółowo wyjaśnia wszystkie zasady, które będą obowiązywać począwszy od Grand Prix Odivelas w Portugalii w dniach 28-30 stycznia, aż do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: ijf.org

W przypadku pytań możesz skontaktować się z: gs@ijf.org