Czy judo może uczyć się od boksu, aby stać się bardziej popularne?

2021 był świetnym rokiem dla judo, ponieważ czołowi zawodnicy świata płci męskiej i żeńskiej wykorzystali igrzyska olimpijskie nie tylko do zaprezentowania światu swojego talentu, ale także judo, jako dyscypliny.

Igrzyska w Japonii były transmitowane na całym świecie i wywołały spore zainteresowanie w prasie. Było kilka bardzo interesujących rozstrzygnięć, takich jak złoty medal Nory Gjakovej i Distrii Krasniqi dla Kosowa, albo kontynuacja dominacji Shohei Ono w wadze lekkiej.

Judo chciałoby kontynuować teraz swoją dobrą passę i być może mogłoby uczyć się od innego sportu sposobu promocji. Boks, także jeden ze sportów olimpijskich, cieszy się ogromną popularnością na poziomie zawodowym.

Świetnym przykładem boksera, który wykorzystał nie tylko swój talent, ale także osobowość, aby wspiąć się na szczyt swojego sportu, jest Tyson Fury. Mistrz wagi ciężkiej WBC jest niepokonany jako zawodowiec. W 2022 roku zmierzy się z Dillianem Whytem, i jest wielkim faworytem w zakładach bookmacherskich.

Fury prawdopodobnie będzie jednym z bokserskich faworytów w 2022 roku, niezależnie od tego, z kim się spotka. Dotąd zmierzył się z takimi sławami jak Wladimir Klitschko, Deontay Wilder (trzy razy) i Derek Chisora i udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników w swoim pokoleniu.

Mistrz świata wagi ciężkiej wykonuje fantastyczną robotę promując swoje walki. Jest zabawny na konferencjach prasowych przed swoimi pojedynkami, wykonuje także świetną pracę poza boksem, promując istotę zdrowia psychicznego.

Judo powinno zachęcać niektóre ze swoich wielkich osobistości do promowania się poza sportem. Im częściej zawodnicy stają się znanymi postaciami, tym lepiej będzie dla judo. Wydarzenia takie jak Strictly Come Dancing mogą być jednym ze sposobów promocji. Te programy są oglądane przez miliony widzów w każdą sobotę. W Wielkiej Brytanii pojawili się w nich tacy sportowcy jak: Adam Peaty (pływak), Nicola Adams (bokser), James Cracknell (wioślarz) i Lauren Steadman (paratriathlonista), co przyniosło im tylko sukces.

Sportowe relacje telewizyjne

Boks ma to szczęście, że nie musi walczyć o relacje telewizyjne. Istnieje bowiem kilka ogromnych porozumień z sieciami w USA i Wielkiej Brytanii, które ułatwiają promotorom zawieranie umów z największymi postaciami boksu.

Niektóre kanały oferują nawet swoim widzom wydarzenia płatne za oglądanie. Przynoszą one dodatkowe dochody potrzebne do organizowania większych walk, tych, które fani boksu bardzo chcą zobaczyć.

Judo nie jest tak bardzo popularne jak boks czy niektóre inne sporty. To dlatego igrzyska olimpijskie są tak wspaniałą witryną reklamową, ponieważ jest to jedyny czas, kiedy judo pojawia się w ogólnokrajowej telewizji w wielu krajach.

Liczba sympatyków judo wzrasta po Igrzyskach Olimpijskich, ale potem spada w ciągu czterech lat, aż do następnej wielkiej imprezy. Gdyby judo mogło być szerzej relacjonowane w ogólnokrajowej telewizji przy okazji różnych zawodów, spowodowałoby to ogromną wzrost popularności.

Obecnie dostępne są kanały kablowe i cyfrowe, które szukają wydarzeń sportowych. Można je oglądać za darmo. Jeśli judo będzie w stanie zapewnić transmisję niektórych ze swoich ważnych zawodów w ciągu roku, może to znacznie zwiększyć popularność tej dyscypliny sportu. Sportowcy biorący udział w zawodach będą mogli zażądać większych umów sponsorskich za reklamę określonych marek. swoim markom. W konsekwencji może to również doprowadzić do zwiększenia liczby turniejów.

Judo ma teraz silną pozycję jako sport po Igrzyskach w Tokio i miejmy nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku lat będzie to procentowało wzrostem popularności.

źródło: https://judoinside.com/news/5035/Could_Judo_Learn_from_Boxing_to_Become_More_Popular