Sekrety Teddy Rinera: Dowiedz się wszystkiego o francuskim judoce, jego biografii, osiągnięciach w karierze, trenerze, rodzicach i nie tylko

Imię i nazwisko: Teddy Riner
Data urodzenia: 7 kwietnia 1989
Miejsce urodzenie: Les Abymes, Gwadelupa, Francja
Dyscyplina sportu/konkurencja Judo: kategoria wagowa +100 kg
Główne osiągnięcia: mistrz olimpijski Londyn 2012 oraz Rio 2016, brązowy medalista igrzysk Pekin 2008 oraz Tokio 2020, 10 złotych medali mistrzostw świata.

Gdyby judo było bardziej popularne, Teddy Riner byłby chodzącą definicją określenia G.O.A.T. (to skrót od “Greatest of all time”, co w języku polskim oznacza najlepszy w historii). Ten skrót jest głównie używany w stosunku do bardzo wybitnych sportowców. Francuski judoka, który jest dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim i dziesięciokrotnym mistrzem świata, rozpoczął swoje pasmo sukcesów w roku 2010. Wielu wybitnych zawodników próbowało z nim wygrać i poniosło porażkę.

Teddy Riner – pochodzenie

Teddy Riner urodził się 7 kwietnia 1989 roku w Les Abymes na Gwadelupie w małżeństwie Moise Rinera i Marie-Pierre Riner. Gwadelupa jest departamentem zamorskim Francji w Ameryce Środkowej. Od najmłodszych lat Riner uprawiał kilka sportów, takich jak piłka nożna, tenis i koszykówka, ale zainteresował się judo, ponieważ jest to sport indywidualny.

Osiągnięcia Teddy’ego Rinera

Trudno byłoby komukolwiek zbliżyć się do osiągnięć Teddy’ego Rinera w judo. Francuz jest czterokrotnym medalistą olimpijskim – brązowym w Pekinie 2008 oraz złotym w Londynie 2012 i Rio 2016, a kilka tygodni temu ponownie wywalczył brązowy w Tokio 2020. Jest 10-krotnym mistrzem świata i 5-krotnym mistrzem Europy.
Poza tym Riner wygrał również 4 razy IJF Masters Gold, 6 razy IJF Grand Slam i 6 razy IJF Grand Prix. Miał również wybitne osiągnięcia w wieku juniorskim, dwukrotnie wygrywając mistrzostwa świata juniorów w 2006 i 2008 roku. Dwukrotnie wygrał także mistrzostwa Europy Juniorów (w 2005 i 2006).

Teddy Riner – majątek

Francuski gigant judo, Teddy Riner, zarobił 245 milionów dolarów. Podano tę informację, gdy francuski judoka podpisał kontrakt z amerykańskim producentem odzieżową odzieży sportowej, Under Armour. Riner jest także partnerem Procter and Gamble, oficjalnego sponsora Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Celem specjalnej kampanii było uczczenie roli matek w życiu sportowców.

Trener Teddy’ego Rinera

Trenerami Rinera są Christian Chaumont i Benoît Campargue. Ten drugi znał Rinera od najmłodszych lat i już wtedy widział w nim przyszłą legendę judo. W klubie Paris Saint Germain, w którym na co dzień ćwiczy Riner, trenerem jest Serge Dyot. Podobnie jak Campargue, Dyot również znał Rinera od dłuższego czasu. W igrzyskach olimpijskich w Rio 2016 Riner był prowadzony przez Francka Chambily’ego.

Rodzice Teddy’ego Rinera

Matką Teddy’ego Rinera jest Marie-Pierre Riner, ojcem Moise Riner. Rodzice Rinera wyemigrowali z Gwadelupy, przenosząc się do Francji na początku lat 90-tych, kiedy Teddy miał zaledwie dwa lata. Teddy Riner ma brata o imieniu Moise Jr.

Teddy Riner w pytaniach i odpowiedziach

Kiedy urodził się Teddy Riner?
Teddy Riner urodził się 7 kwietnia 1989.

Ile lat ma Teddy Riner?
Teddy Riner ma obecnie 32 lata.

Ile waży Teddy Riner?
Teddy Riner waży 140 kg.

Ile ma wzrostu Teddy Riner?
Teddy Riner ma 203 cm.

Ile złotych medali olimijskich zdobył Teddy Riner?
Teddy Riner zdobył dwa złote medale olimpijskie.

Kiedy zadebiutował Teddy Riner w seniorskim judo?
Riner rozpoczął seniorską karierę w 2007 roku.

Jaki jest obecnie roczny dochód Teddy’ego Rinera?
Teddy Riner zarabia około 5 millionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *