Inoue i Ono patrzą na Igrzyska Olimpijskie z perspektywy czasu

Igrzyska olimpijskie zakończyły się, a trener Kosei Inoue i zawodnik Shohei Ono oceniają je z perspektywy czasu. Japonia przegrała finał turnieju drużynowego z Francją, ale w zawodach indywidualnych jej reprezentanci w hali Nippon Budokan zdobyli dziewięć złotych medali olimpijskich.

INOUE Kosei

Na temat wyniku turnieju drużynowego:

„Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie mogliśmy sprostać wszystkim oczekiwaniom i zdobyliśmy drugie miejsce i że naszym zawodnikom nie udało się wygrać”

„Zawodnicy stoczyli ciężkie walki podczas całego turnieju. Jestem dumny, że prowadziłem tak świetny zespół”.

„Myślę, że najlepiej byłoby zakończyć turniej zwycięstwem, ale naprawdę chcę, aby wszyscy docenili zawodników za ich ciężką pracę”.


Na temat swojej dziewięcioletniej pracy na stanowisku trenera reprezentacji:

“Myślę, że byłem najszczęśliwszym człowiekiem”.

„Chciałbym podziękować Wam wszystkim, nie tylko sportowcom, którzy reprezentowali nas na Igrzyskach Olimpijskich, ale także zawodnikom, którzy walczyli w innych zawodach międzynarodowych, kadrze, trenerom i wielu osobom, które nas wspierały, bez których zespół nie byłby w stanie osiągnąć wielkich rzeczy”.


Ono Shohei

„Pod koniec całych igrzysk mam niejednoznaczne uczucia co do ogólnego dobrego wyniku w zawodach indywidualnych i rozczarowania zdobyciem srebrnego medalu w drużynie mieszanej”.

„Sam po raz pierwszy dołączyłem do kadry narodowej w 2013 roku, a mój rozwój wiązał się z pracą trenera Inoue. Zdobycie dwóch złotych medali z rzędu wraz z Inoue to najbardziej pamiętne wydarzenie w mojej karierze judo”.

”Na koniec chciałem dać trenerowi Inoue jeszcze zwycięstwo w turnieju drużynowym, ale nie udało się. Jako kapitan zespołu czuję się za to odpowiedzialny”.

„Przykro nam, że nie mogliśmy dać złotego medalu trenerowi, ale on to akceptuje i naprawdę szanujemy go za to, że pogodził się z wynikiem i mówi nam, abyśmy się uśmiechali i byli z siebie dumni”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *