Mistrzostwa Japonii w judo – mistrzowie powracają

Mistrzostwa Japonii dla japońskich sportowców jest to impreza obowiązkowa. W najbliższy weekend zawody odbędą się w Fukuoce, a na tatami pojawi się wielu mistrzów olimpijskich z ostatnich igrzysk olimpijskich w Tokio.

Turniej rozgrywany jest w formule obejmującej jedynie 8 najlepszych judoków z każdej kategorii. Wyniki zadecydują o wyborze reprezentantów na mistrzostwa świata 2022, które w dniach 6 – 12 października odbędą się w Taszkencie.

Mistrzostwa Japonii odbędą się w najbliższym tygodniu w Centrum Fukuoka Kokusai – 2 kwietnia dla kobiet i 3 kwietnia dla mężczyzn. Turniej się w sercu Kiusiu w Centrum Fukuoka Kokusai.

Zawody będą transmitowane na żywo:
Mistrzostwa Japonii Kobiet 2.04.2022 na żywo
Mistrzostwa Japonii Mężczyzn 3.04.2022 na żywo

Losowanie mistrzostw można znaleźć na samym dole artykułu lub pod adresem – Kliknij tutaj

Kogo zobaczymy na tatami?
Na tatami w Fukuoce zobaczymy co najmniej 6 złotych medalistów Tokio 2020: Abe Uta, Hamada Shori, Takato Naohisa, Abe Hifumi, Nagase Takanori i Wolf Aaron. Łącznie wystartuje dwunastu medalistów olimpijskich i 57 medalistów świata seniorów, w tym 26 mistrzów świata (kilku sportowców jest wielokrotnymi medalistami).

Najstarszym uczetnikiem zawodów będzie 37-letnia Udaka Nae, która została mistrzynią świata w 2014 roku w Czelabńsku. Wśród młodszych zawodników, którzy maja potencjał aby zostać gwiazdami w najbliższym czasie są m.in.: -66kg Tanaka Ryoma (20 lat), -81kg Sasaki Takeshi (25lat), +100kg Saito Tatsuru (20 lat), -57kg Funakubo Haruka (23 lat), -70kg Tanaka Shiho (23 lat) i +78kg Tomita Wakaba (24 lat).

Wreszcie nadarzy się okazja na rewanż pomiędzy Hifumi Abe i Joshiro Maruyama – obaj zawodnicy mogą spotkać się w finale. Obaj zawodnicy stoczyli jedną z najbardziej ekscytujących i oglądanych walk w historii judo, aby wyłonić reprezentanta na Igrzyska w Tokio. Po trwającej ponad 20 minut pojedynku ostatecznie to Abe zapewnił sobie miejsce, a następnie zdobył złoty medal w Tokio. Czy historia się powtórzy? Więcej dowiemy się w weekend.

Filmik promujący mistrzostwa kobiet:

Filmik promujący mistrzostwa mężczyzn:

Losowania:

Hifumi Abe vs Joshiro Maruyama