Dominika Bolek zajęła 5 miejsce na mistrzostwach świata głuchych

W dniach 27-30 października we francuskim Wersalu zastały rozegrane Mistrzostwa Świata Głuchych w judo. Polska reprezentacja w wyniku kontuzji liczyła zaledwie trzech reprezentntów i po bardzo dobrych walkach najlepsze, piąte miejsce wywalczyła Dominka Bolek. Dominika wystartowała w kategorii do 52 kg, w której do rywalizacji stanęło dziesięć zawodniczek z ośmiu państw.W pierwszej rundzie Dominika miała wolny los, zaś w kolejnej rywalką z którą przyszło się zmierzyć naszej reprezentantce była Ukrainka Mariia Kolesnikova. Niestety moment nieuwagi spowodował, że to zawodniczka z żółto-niebieska flagą na judodze schodziła z maty jako zwyciężczyni.
W walkach repasażowych Dominika nie dała swoim rywalkom szans szybko kończąc swoje walki przez ippon. Najpierw rozprawiła się z reprezentantka Kazachstanu Diną Irzhanovą, a następnie Turczynką Dilek Olcer. W walce o brązowy medal Bolek zmierzyła się z Koreanką Sukhwą Jeong i po dość wyrównanej walce w pewnym momencie dała się zaskoczyć i Koreanka założyła skuteczną dźwignię.

Pierwszego dnia zawodów wystartował w kategorii do 66kg także Gustaw Kender dla którego był to debiut w tak mocnych i prestiżowych zawodach. Niestety na tym poziomie bardzo ważną rolę odgrywa doświadczenie, którego Gustawowi niestety zabrakło i po porażce z Chorwatem Josipem Tozneticem pożegnał się z turniejem.

Polska miała także swojego reprezentanta w kategorii 81kg. Jacek Dobrowolski już w pierwszej rundzie zmierzył się z bardzo silnym i utytułowanym Ukraińcem, który tego dnia okazał się przeszkodą nie do pokonania.

Teraz zawodnikom całej kadry przyświeca już tylko jeden cel, a są nim przyszłoroczne Igrzyska Głuchych, które w maje zostaną rozegrane w Brazylii.Transmisja z pierwszego dnia zawodów:

Tramsmisja z drugiego dnia zawodów